EXPERIENTA PROFESIONALA

 

Septembrie 2015 – prezent

Centrul de Solutionare Alternativa a Litigiilor in domeniul Bancar

Membru al Colegiului de Coordonare

 

Octombrie 2012 – prezent

Banca Nationala a Romaniei

Director, Directia Juridica

 

Martie 2010 – septembrie 2012

Banca Nationala a Romaniei

Director adjunct, Directia Juridica

 

Martie 2008 – martie 2010

Banca Nationala a Romaniei, Director Cabinet Guvernator

 

Decembrie 2007 – martie 2008

Fondul Proprietatea SA, Membru al Consiliului de Supraveghere

 

Mai 2006 – noiembrie 2007

Fondul Proprietatea SA, Presedinte al Consiliului de Supraveghere

 

Octombrie 2001 – mai 2006

Banca Nationala a Romaniei, Directia Supraveghere

 

 

STUDII

2012 – Doctor în Stiinte Economice, Academia de Studii Economice Bucuresti

2001 – Licentiat al Academiei de Politie Al.I. Cuza Bucuresti, Licența

1996 – 2000 – Universitatea Spiru Haret – Facultatea de Drept Bucuresti